Dzikie Lato 2018

Dzikie Lato, czyli Weekend w Zagrodzie u Ogrodników 15-17 czerwca

Czerwiec rozgości się na dobre i zacznie się lato! Czas świętować pierwsze plony w ogrodzie! Zapraszamy RODZINY do udziału w wyjątkowym Weekendzie w Zagrodzie Ogrodników Kasi i Andrew Belligham.

Kasia, gospodyni tego miejsca, z pasji i wykształcenia ogrodniczka. Wiele lat pielęgnowała i projektowała ogrody w Anglii i Irlandii. Obecnie organizuje wycieczki do Angielskich Ogrodów i w Polsce tworzy swój własny ogród na 7 ha ziemi, będących częścią Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce wyjątkowo malownicze, otoczone lasami, łąkami i jeziorami pozwala w pełni skorzystać z uroków przyrody, Ogród już rozkwita, wydaje pierwsze plony. Wszystko to będzie nam towarzyszyć w ten WEEKEND DZIKIEGO LATA!

 

Jakie atrakcje przygotowaliśmy?

 

***Wspólne przygotowywanie posiłków
Każdy posiłek będzie przygotowany na miejscu, ze świeżych produktów od lokalnych dostawców oraz z tego co aktualnie będzie rosło w Ogród Kasi i Andrew Bellingham „the Garden”! Wykorzystamy m.in. pyszny kaszubski chleb, wiejskie jajka i twaróg, mleko od kozy i sery podpuszczkowe z zagrody Wspólnota Burego Misia. Do tego zbierzemy warzywa i zioła prosto z ogrodu, a potem wszystko przygotujemy RAZEM z wykorzystaniem żywiołu ognia.

***Rozpoznawanie ziół i warzyw
Podczas wspólnego zbierania plonów, które później wykorzystamy w polowej kuchni – będziemy uczyć się rozpoznawania podstawowych gatunków ziół kulinarnych oraz leczniczych, a także warzyw aktualnie dostępnych w ogrodzie. Dla dzieci przygotowane będą przez ogrodników specjalne quizy i rebusy, a na pamiątkę będą mogły sobie same posiać i zabrać do domu własne doniczki z ziołami.

***Wspólne biesiadowanie na polanie
Rozbijemy namioty w kręgu, wokół ogniska. Rano będą nas budzić ptaki, a nocą policzymy gwiazdy. Przeżyjemy dzień w stylu SLOW, blisko natury i we własnym rytmie.

***Poszukiwanie oznak lata 
Pójdziemy na łąkę i nad staw identyfikować kolorowe ważki, ćmy, motyle i inne fascynujące owady, a do lasu posłuchać mieszkających w nim ptaków. Będziemy obserwować budki lęgowe oraz gniazda w ich naturalnym siedlisku, dowiemy się o życiu ptaków oraz ich zwyczajach.

***Poszukiwanie fascynujących miejsc
Z ‘Ogrodu Bellingham’ spacerkiem przejdziemy się nad pobliskie jezioro ‘Zamkowisko’, aby pomoczyć stopy w czystej wodzie w otoczeniu spokojnego, wielowiekowego krajobrazu. Nad jeziorem poznamy ciekawe opowieści o istniejącym tu niegdyś zamku, a chętni będą mieli również możliwość odwiedzenia znajdujących się nieopodal prastarych kurhanów w Uniradze. Każdy doświadczy własnego spełnienia w kontakcie z przyrodą i historią.

Dla kogo jest ten weekend?
Dla RODZIN z DZIEĆMI, które szukają ukojenia w kontakcie z naturą i naturalnym rytmem przyrody, w otoczeniu ogrodu i lasów.

Więcej o ogrodzie znajdziecie TUTAJ: http://katarzynabellingham.blogspot.com/

—————————-
Kilka informacji organizacyjnych
**nocujemy we własnych namiotach
**pełne wyżywienie jest w cenie pobytu!!!
**ilość miejsc ograniczona! liczy się kolejność zgłoszeń
**brak możliwości zabrania psa
**warto zabrać ze sobą lornetkę oraz notes do prowadzenia notatek z obserwacji

Ramowy program
**przyjazd w piątek po południu, wyjazd w niedziele po śniadaniu
**ilość posiłków – 2 śniadania, 2 kolacje, 1 obiad, przekąski oraz napoje ciepłe i zimne dostępne cały dzień

Opłata za pobyt
**360 zł osoba dorosła
**180 zł dziecko od 6 roku życia (poniżej 6 lat bezpłatnie)
**zgłoszenia należy wysłać na adres matuszewska@gazeta.pl do 28 maja 2018 r.
**ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA 😉

ZAPRASZAMY serdecznie – Kasia&Monika

Ogród Kasi i Andrew Bellingham „the Garden”
dzikapapierowka.pl